Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności> Wojewódzki Konkurs Literacki: „Pewne prawdy nie mijają , powracają do ludzi wciąż

Honorowy Patronat : Zbigniew Podraza - Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza , Anna Zakrzewska-Zamora - Dyrektor RODN “WOM” w Katowicach

Sejm RP ustanowił rok 2015 Rokiem św. Jana Pawła II. W podjętej uchwale podkreślono ogromne zaangażowanie papieża Polaka w proces odradzania się polskiej niepodległości oraz w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka.

Z tej okazji II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej i Gimnazjum nr 1 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej zapraszają uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na małą formę literacką inspirowaną naukami Jana Pawła II jako autorytetu moralnego współczesnego świata.

Celem konkursu jest:

•     propagowanie idei i działań wskazanych przez Sejm RP,
  •     pogłębianie zainteresowania młodzieży osobą i nauczaniem Jana Pawła II,
  •     eksponowanie związków Jana Pawła II z Polską,
  •     kształtowanie i rozwijanie u uczniów uzdolnień literackich,
  •     zachęcenie do samodzielnej pracy twórczej,
  •     integrowanie młodzieży szkolnej wykazującej zainteresowania literackie.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 listopada 2015 roku w II LO w Dąbrowie Górniczej.

Regulamin konkursu, metryczka i karta zgłoszenia w załącznikach.

Metryczka konkursu>>
Konkurs literacki>>